Zdrowie

Opis chorych, którzy zgłaszają się do specjalistów w placówce Sports Medic

Kompetencje zawodowe ortopedów przyjmujących w Sports Medic sprawia, że placówka taka jest chętnie wybierana przez pacjentów mających problemy z narządem ruchu. Ortopedia Wrocław w tym miejscu zrealizowana jest również z uwzględnieniem chirurgii urazowej. Obejmuje operacyjne leczenie stawów, kości oraz więzadeł. Lekarze traumatolodzy w kontakcie z chorymi sugerują się nowoczesnymi sposobami leczenia kontuzji i schorzeń. Ich spora wiedza i lata praktyki pozwolą na dostosowanie terapii zawsze pod względem wybranych pacjentów.

Operacje dotyczą najczęściej: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy. Schorzenia w takiej placówce leczone są także z użyciem iPRF, w głównej mierze w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych oraz kontuzje mięśni. W placówce mają również miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

Zabiegi z zakresu ortopedii zaliczają się do skomplikowanych zabiegów, ze względu na to, że aparat kostno – stawowy jest skomplikowany. We wskazanej placówce pacjenci nie muszą się natomiast czegokolwiek bać, gdyż zatrudnieni są tutaj specjaliści, którzy doskonale radzą sobie z ich wypadkiem medycznym.

Doświadczona kadra ma do użycia nowoczesny sprzęt i realizuje zabiegi uwzględniając doniesienia z zakresu ortopedii oraz traumatologii. Specjaliści, jacy pracują w tym ośrodku specjalizują się także w kontuzjach osób uprawiających sport i osób, które preferują aktywny styl życia. W pierwszej kolejności odbywa się diagnozowanie oraz terapia chorób układu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni oraz kości. Wykwalifikowani specjaliści ortopedii zajmują się skorygowaniem wad postawy, leczeniem wad rozwojowych układu ruchu i przywracaniem go do całkowitej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W klinice stosowane są nowoczesne metody leczenia i pacjenci mogą spodziewać się efektami leczenia.