Zdrowie

Zastosowanie ziół – sprawdź, jakim sposobem naturalnie leczyć dolegliwości

Rośliny obejmują fitochemiczne związki, jakie mają wpływ na organizm ludzki. Spożywane w małych ilościach ubogacają doznania smakowe, niemniej jednak w pokaźniejszych ilościach są toksyczne. Na przykład, niektóre typy ekstraktów ziołowych, takich jak wyciąg z dziurawca może być stosowany w celach lekarskich, w leczeniu depresji i łagodzeniu stresu. Niemniej jednak duże ilości tego zioła może wywoływać reakcje alergiczne, w następstwie tego należy je wykorzystywać z ostrożnością. Zioła od dawna były używane jako podstawa szablonowej chińskiej medycyny ziołowej.

Co poniektóre zioła są użytkowane nie wyłącznie do celów kucharskich oraz leczniczych, jednak także jako środki psychotropowe. Jednym z takich ziół są konopie indyjskie. Zioła pełnią w dodatku istotne funkcje w wielu rytuałach religijnych religiach. Na przykład, mirra oraz kadzidło są bardzo ważne dla chrześcijan. Syberyjscy szamani także korzystają z ziół do wywołania doświadczeń duchowych, m.in. do obrzędów przejścia, czy jako pomoc w seansach spirytystycznych. Indianie stosują białą szałwię do oczyszczenia duchowego.

Ziołolecznictwo jest standardowym typem zwalczania różnorodnych niedogodności, opartym a tradycjach medycyny ludowej – wypróbuj susz cbd. Wykorzystuje rośliny oraz ekstrakty z nich do produkcji naturalnych medykamentów. Ziołolecznictwo jest także nazywane botaniczną medycyną, medycyną ziołową oraz fitoterapią. Zakres wykorzystywanych składników leczniczych jest w szeregu przypadków rozszerzony o rozmaite grzyby i produkty pszczelarskie, a również minerały, muszle oraz niektóre części zwierząt.

W szeregu przypadków naturalne leki ziołowe stają się później znaczącym czynnikiem wielu leków farmakologicznych. W 2001 roku naukowcy zidentyfikowali 122 związków stosowanych w przeciętnych lekach z apteki, które pochodzą z roślin powszechnie używanych w medycynie ludowej. Zioła oraz przyprawy używane przez ludzi do przyprawiania żywności zawierają substancje aromatyczne, fenole oraz alkaloidy, jakie służą roślinom jako mechanizmy obronne przed owadami, różnymi mikroorganizmami oraz zwierzętami roślinożernymi. Jakim sposobem się okazuje są one skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości.